Genel Bilgiler

 

 

Kütüphane  ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımıza bağlı Merkez Kütüphane, 03 Ekim 2011, Sağlık Bilimleri Bilgi Merkezi 16 Nisan 2012 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.

 

Kütüphanemiz, Üniversitemizin eğitim – öğretim politikası doğrultusunda her geçen gün koleksiyonunu geliştirmektedir. Açık raf sistemi ile kullanıcılara kolaylık sağlanan kütüphanemizde  elektronik yayınlar,  veri tabanı abonelikleri, basılı kitaplar ve süreli  yayınlar kütüphanelerimizin koleksiyonunu oluşturmaktadır.

 

Kütüphanelerimiz, okuma salonları, ödünç – iade, bilgisayar salonu, bilgi tarama, kablosuz internet kullanımı, ILL (Kütüphaneler arası ödünç verme) vb.  hizmetleri ile bilgi erişimini temel hizmet noktası kabul ederek kullanıcılarımızın eğitim- öğretim, araştırma, bilgi yayma ve üretme faaliyetlerini  sürekli olarak desteklemeyi amaçlamaktadır. Üniversite öğrencilerimiz ve çalışanlarımız, kütüphanemizin doğal üyesi sayılmaktadır. Hizmetlerimizin büyük bir kısmı, RFID uyumlu kütüphanecilik otomasyon sistemi ile web sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kitap süresi uzatma, yayın talebi, kitap ayırtma gibi işlemler kullanıcılarımız tarafından internet üzerinden yapılabilmektedir.

 

Bilgi tarama, özel koleksiyonlar, süreli yayın salonu, fotokopi, okuma salonları, grup ve kişisel çalışma alanları, danışma kaynakları, görsel-işitsel birimi ve danışma birimleri ile merkez kütüphane, kullanıcı odaklı , teknolojik hizmet kalitesini benimseyerek, e-bilgi kaynakları yönünde hizmetlerini geliştirecektir.

 

Kütüphane Hesabım

Menüyü Kapat