Deneme Veritabanları

 

VERİTABANI  

 

KULLANIM 

SÜRESİ

İÇERİK

 Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi

Süresiz

Yabancı Dil - İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlanan kullanıcılar için çalışma kaynakları sunmaktadır.

Turcademy – Türkçe Akademik Yayınlar Platformu

31/10/2019

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu ile; ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Yayıncılık ve Siyasal Kitabevi’ne ait 5000’i aşkın Türkçe akademik kaynak elektronik ortamda kullanıcılara sunulmaktadır. Doğa Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu; kullanıcılarına; öncü ve güvenilir yayınevlerinin sağlamış olduğu Türkçe akademik içeriği sunmaktadır.

Erişim Adresi: www.turcademy.com


AccessPharmacy Eczacılık Veritabanı
30/10/2019

Access Pharmacy McGRAW HILL yayınevinin Eczacılık alanında geliştirdiği ve ABD’de eczacılık eğitimi / board sınavı (NAPLEX) en çok kullanılan veritabanıdır. Düzenli olarak güncellenen, eczacılık eğitiminin değişen taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış çevrimiçi kaynaktır. AccessPharmacy, kullanıcılara önde gelen eczacılık referanslarını keşfetmeye, müfredat konularını taramaya, ilaçları ve takviyeleri araştırmaya ve kullanıcılara eczacılık ile ilgili en son haberler ile bilgilerini güncel tutmalarına olanak tanır. Görsel vakalar ve vaka çalışmaları ile öğrencilerin karar verme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Erişim Linki: http://AccessPharmacy.mhmedical.com

Deneme Erişimi Dönemi: 30 Eylül – 30 Ekim 2019

Güncel içerik:

Multimedia Resources : https://accesspharmacy.mhmedical.com/MultimediaResourceList.aspx

Resources : https://accesspharmacy.mhmedical.com/ResourceList.aspx?siteid=55

 

PRIMAL PICTURES Anatomy Veritabanı 30/10/2019

İnsan anatomisine ait tüm katmanları interaktif bir şekilde modelleyerek tıp uzmanlarının çalışmalarında katkı sağlar. Aynı zamanda tıp eğitiminde kullanılabilecek ve tıp öğrencilerinin yetiştirilmesi sürecine destek verecek benzersiz bir AKADEMİK kaynaktır. 3 Boyutlu Anatomi Atlası Primal Pictures dünyadaki en kapsamlı ve Peer-Review’dan geçmiş tek anatomi veritabanıdırGörsellerin doğruluğu (accuracy) en üst düzeydedir; bu nedenle akademik makalelerde kullanımı teşvik edilmektedir. İçeriğinde  İnsan anatomisi ile ilgili 400,000’den fazla görüntü, tamamı multimedya üzerine kurulmuş kas yapısı ve işleyişi, biyomekanikler, cerrahi müdahaleler ve fizyolojik süreçlerle ilgili animasyonlar, MR görüntüleri 6,500’den fazla 3 boyutlu anatomik yapı bulunmaktadır.

Erişim Adresi: http://anatomy.tv/

Deneme Erişimi Dönemi: 1 EKİM – 30 EKİM 2019

Cochrane Library kanıta dayalı tıp veritabanı 30/11/2019

Cochrane Library Veritabanı Kanıta dayalı Tıp veritabanıdır. Sağlık hizmetlerinde yapılmış tedavi ve müdahalelerde kanıtlanmış araştırmaları, metodolojik ve tanısal testlerin de yer aldığı güncel bilgileri içeren kaynaklara dayalı veri tabanlarını tek bir çatıda toplayan çevrimiçi bir kütüphanedir. Hasta değerleri ve klinik uzmanlıkla ilgili araştırma kanıtlarını, sağlık hizmetleri ve girişimlerinin etkinliği üzerine yapılan uluslararası araştırmaları bir araya getirir. 130 ülkeden alanında lider ve saygıdeğer 37.000  araştırmacının klinik deneyleri, metodları, teknolojileri ve ekonomik değerlendirmelerini içeren Cochrane Library’de
• 1.5 milyondan fazla deneyler (trials) veri kaydı
• 8000’den fazla Cochrane sistematik incelemesi
• 2.400’den fazla Protokol
• 26 özel konu koleksiyonu
• 200.000’den fazla Epistemonikos Sistematik İncelemesi
• 1900’den fazla Clinical Answers- Klinik soru ve cevaplara ulaşılabilmektedir.
Cochrane veritabanından, sağlıkla ilgili kararlar alırken kaliteli bilgiler kullanmak isteyen herkes yararlanabilir. 
 

Erişim linki: https://www.cochranelibrary.com/

Deneme Süresi : 8 Ekim - 30 Kasım 2019

 


Başa Dön